Akce

Posted in Nezařazené, on 9 ledna 2024, by , 0 Comments

Lahodná vína, božské šumivé crémanty a speciaity alsaské kuchyně – to vše vás čeká poslední lednový víkend v restauraci Stodola na Herinku.

JÍDLO

Kuchyně tohoto východo-francouzského regionu vás bude bavit. Krásně totiž kombinuje delikátní francouzskou gastronomii s německými vlivy. Těšit se tak můžete na alsaskou cibulačku s typickým preclíkem, oblíbený flammekueche na několik způsobů nebo třeba na sladký tart alsasien.

→ Přijďte na oběd nebo večeři, kdykoliv během víkendu. Stůl je možné rezervovat telefonicky (778 766 210) nebo emailem (kristyna@budamont.cz).

VÍNO

Alsasko je malebná vinařská oblast, která produkuje krásná tichá vína, ale také fantastické bubliny – Crémanty. Po celý víkend budeme rozlévat po skleničce vína rodinného vinařství Scheidecker, tak přijďte ochutnat.

DEGUSTACE

V sobotu (27.1.) večer navíc proběhne řízená degustace pro ty, kteří chtějí do tajů alsaského vinařství proniknout o něco hlouběji.


Co ochutnáme? Božské Crémanty od biodynamického producenta Domaine René Muré a výběr toho nejlepšího z rodinnéhovinařství Domaine Scheidecker.

Dozvíte se, jaká jsou specifika a zajímavosti alsaského regionu, kterým se v průběhu večera budeme propíjet.

Porovnáme si vedle sebe klasický Ryzlink s tím z vinice s označením Grand Cru nebo třeba Silvaner z velmi starých keřů. Chybět nebude ani přírodně sladký Gewurztraminer. Dozvíte se, jak vína párovat s pokrmy a základní párování si vyzkoušíme v praxi. Zkrátka, je na co se těšit.

Rezervace na degustaci s vinařem přijímáme telefonicky 608 263 981 nebo emailem: kristyna@budamont.cz 

Kapacita akce je omezena.

Cena: 690 Kč (v ceně je 8 vzorků vína, voda a ochutnávka alsaských specialit)

Program:

Crémant d’Alsace Brut | Domaine René Muré

Crémant d’Alsace Brut Prestige | Domaine René Muré
Pinot Blanc 2021 | Domaine Scheidecker
Sylvaner Vieilles Vignes 2021 | Domaine Scheidecker
Riesling 2022 | Domaine Scheidecker
Riesling Grand Cru Sporen 2021 | Domaine Scheidecker
Gewurztraminer Vendanges Tarvides 2018 | Domaine Scheidecker
Pinot Noir 2022 | Domaine Scheidecker

X